Статті

Текстовые материалы

Охоплює 3200—539 pp. до н. е., вона має світове значення, оскільки дала перший поштовх культурним процесам, які були розвинуті іншими народами. Месопотамія (грецька назва Межиріччя) — територія в середній та нижній течії річок Тигр і Євфрат — колиска світової цивілізації. У IV—III тисячолітті там сформувалися такі культурно-політичні утворення, як Шумер, Аккад, Вавилон, Ассирійська імперія, Ново-Вавилонська держава. Вивчаючи цей матеріал, варто розглядати їх як чотири хвилі цивілізації.

0

Для вивчення розділу необхідно звернути увагу на тривале збереження в культурі народів Стародавнього Сходу залишків первісного суспільства. У той же час з´являються нові верстви населення — рабовласники та раби, утворюється така специфічна форма влади, як східна деспотія, де вся верховна влада зосереджувалася в руках царя, а земля вважалася власністю держави.

0

На первісному етапі розвитку людини й формування людського суспільства зароджується культова свідомість, в основі якої лежали первісні вірування — тотемізм, фетишизм, магія.

Тотемізм — культ священних предків. Кожне плем´я мало своїх священних предків, які частіше за усе ототожнювалися з тваринами. Така система називалася тотемізм. Тотем — це не просто тварина, а божественна тварина, від якої пішли і реальні тварини, й люди.
Фетишизм — обожнення предмета, який сприймається носієм демонічних сил і пов´язується з долею всього племені. Наприклад, індійці пуабло, визнаючи себе дітьми Сонця, відкривають у своєму житті перспективу, що виходить далеко за межі їх обмеженого існування.

0

Розділ присвячений розкриттю основних характеристик і особливостей культури первісного суспільства. Щоб збагнути суть і закономірності розвитку культури первісного суспільства, передусім потрібно засвоїти досить складну його періодизацію. Нині склалися три її види: археологічна, культурно-цивілізаційна та історична, що відповідає становленню та розвитку суспільно-економічних формацій.

0

Щоб зуби були здоровими, потрібно чистити їх два рази в день, полоскати після їжі, ходити до стоматолога двічі на рік. І кинути ці звички.

0

Намздається, щоколивідбудутьсятічи іншіподіївжитті, нашесамопочуттязміниться.Мистанемощасливі, колизавершимонавчання, вирушимовнову подорож, зустрінемосвою людину, одружимося, народимодітей, купимоквартируітд.

0

З усіх форм догляду за овочевими рослинами найбільш трудомісткою, заморочливою, та й просто важкою роботою є полив городу.

Як правильно поливати город, щоб ця важка робота була, принаймні, ефективною? Як і в будь-якій справі, тут є свої правила, тонкощі та секрети.

0

Сонцезахисні окуляри — це не просто модний аксесуар, але й необхідність, особливо влітку, у період найбільшої сонячної активності.

Вибираючи колір скла, віддавайте перевагу природним тонам – сіруватому, коричневому або блакитному. Не прагніть купувати окуляри яскраво-зеленого або червоного кольору. У них звичне природне відчуття кольору різко змінюється, і людина почуває дискомфорт і дезорієнтацію.

0

Влітку через перепади температури й спеку навіть увечері буває вкрай важко заснути. А від того ви прокидаєтеся вранці стомленими й розбитими.

Експерти поділилися корисними порадами про те, як полегшити спекотну літню ніч і заснути без проблем. 

0

Ви любите читати дивні факти про життя? Ми так! А особливо, якщо вони стосуються книг. 

0

Для того, щоб людина почувалася здоровою і не мала проблем — слід регулярно обстежуватися та проводити профілактику. Один із факторів, від якого залежить безпека і здоров'я кожного з нас, — електроенергія. Вона також повинна регулярно перевірятися, щоб справно працювати і бути безпечною для нас. Для цього треба проводити спеціальні випробування. Дізнаємося детальніше про існуючі види випробувань електрообладнання та їх особливості.

0

Погодьтеся, ще не так давно люди навіть уявити не могли, що вітер може принести велику користь у вигляді альтернативного джерела енергії. Нині вітряний генератор активно набуває свого поширення і є доволі вдалим засобом для отримання електроенергії. Проте люди звикли до стереотипів, і їм складно відходити від звичних усім речей, тому через незнання та відсутність ентузіазму більшість просто не цікавляться тим, як можна отримувати відмінний результат завдяки природі. У цій статті ми розповімо про вітрогенератори і доведемо, що вони повинні набути ширшого застосування!

0

Науковцями доведено, що дитина може повноцінно розвиватися лише у належному оточенні та якщо займатися із нею. Чим більше людина розвинена в дитинстві, тим ерудованішою вона буде у дорослому віці. Тож не варто нехтувати розвиваючими заняттями із Вашими малюками.

0

Щороку з настанням зими, а особливо якщо вже випав сніг, перед водіями постає завдання «перевзути» власне авто. Проте ринок зимових шин настільки величезний, що не помилитися з вибором досить складно. 

0